šnek

26. května 2007 v 14:19 | kač |  Kočičí polívka
Rozárka, Arnošt a Adélka jsou naši africký šneci...trochu slizký ale jinak půvabný...marketka je s oblibou líbá na tykadýlka...neslyšej a nemluvěj.
Nadívaní hlemýždi
Uvař šneky v slané vodě, pak je vyndej z domků, uřež ocásky, přemej je v soli, očisti je patřičně a nech je buď v rybí, aneb je-li to v den masitý, v hovězí polévce ještě vařit, aby lépe změkli - domky vymyj v soli a nech je vysáknout. Pak dělej nádivku: na kopu šneků utři půl libry másla a půl libry rozetřených a čistě přemytých sardelů, dej k tomu z půl citrónu drobně krájenou kůrku, trochu květu, asi 2 neb 3 stroužky se solí dobře utřeného česneku, trochu majoránky a strouhané žemličky tolik, co za dobré uznáš, aby patřičná nádivka byla. Pak dej do domků vespod vždy kousek nádivky a jednoho šneka a vyplň zase domek nádivkou tak, až jsou tak jako prve doplněné. Tak do nich nalij té polévky, co se v ní šneci vařili, a podlij je tím: nech je asi čtvrt hodiny v troubě trochu opéct a dej je na stůl. Taktéž se můžou i na rošt, na takový, již k tomu cíli s důlkami zaopatřený, plech dát a na uhlíčku opéci nechat; lépe jest ale, když trochu omáčky pod nimi.
A proč Francouzi jedí šneky?
...protože nemaji rádi rychlé občerstvení.

a pokud chcete ochutnat nadívaného šneka za hranicemi naší vlasti, jistě vám poslouží tento malý slovníček:
hlemýžď= snail, cochlea (die), limaçon (m), martinaccio, caracol, очень медленный, helix......
Achatiny jsou největší šneci na světě (největšímu byla naměřená velikost těla 40 cm a váha 900 gramů)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ZajdíK ZajdíK | 28. května 2007 v 8:40 | Reagovat

Mnam mnam.. řekl by si frantík

2 lalaj lalaj | E-mail | 2. srpna 2007 v 16:04 | Reagovat

Hejs,já šneky miluju,je to delikatesa

3 Kaťule Kaťule | 17. dubna 2013 v 11:51 | Reagovat

Africký šneci se nejí co to  jste za lidi africký šnec se mají chovat a nejíst! A když se líbaj takadli tak asi nevíš že vedle tykadel mají penis i vaginu oni jsou šneci obou pohlavi takže se nelíbaj ale páří a zdřejmě nakladou vejce každý po páření jich naklade víc jak 1 600 vajec! Jestli chcete vědět něco víc o šnecích jděte na můj blog: dcerunkakatka.blog.cz ....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.