Nezvaný host, pan Pythagoras

9. září 2007 v 11:53 | Aristotelesovič Zajda |  Kočičí polívka
Tak po menší tříměsíční pauzičce tu máme volné pokračování příběhu o X, kdo nečetl první díly doporučuji přečíst nejprve je, aby jste měli v oboru hodnot jasno.
Jak jsem se už upsal, díl se tedy jmenuje: NEZVANÝ HOST, PAN PYTHAGORAS
Lopital se po jeho dlouhém výkladu cítil jak na prudce klesajícím intervalu a tedy neváhal a posilnil se jednou mocninkou, kterou podpořil hned druhou a aby těm prvním dvoum nebylo smutno tak i třetí. Xsáci si pomalu srovnávali nerovnice v hlavě.. nebylo to úplně snadné, byly plné polynomů. Nikdo, ani Yka je samozřejmě do ničeho nenutil, ale v jejich hlavách docházelo k jistým lokálním extrémům. Zkrátka zde byl menší rozpor, chtěli to zkusit, už proto aby zapadli do party.. na druhou stranu, otcové obou X jim už od malička do hlavy vtloukali stacionární body, kterých by se měli v životě držet, at se děje co se děje. A oni věděli, že to je jistě správné.. ale zároveň jsou zde takovéto definice od toho aby se porušovali. Yka na nich viděla jistou nerozhodnost. Řekla, že ač to může znít trošku jak z elementární filosofie, že by si každý měl určit své reálné funkce podle sebe. V duchu si ovšem přála, ač to mohlo být sobecké aby si X dal s ní. Pač si náhle uvědomila, že v něm našla asymptotu.. asymptotu s kterou se cítí velmi spojitě. Ani jeden to nevěděl, ale toto bylo oboustrannou tečnou. Ač se samozřejmě aproximovali celou dobu co zde na lavičce uprostřed krásného parčíku, v tento krásný slunný a konkávní den seděli, netušili, že se v nich vyvíjí hluboký Taylorův rozvoj. Co je trošku nechutné, je to, že X0 našel zalíbení v Lopitalovy, ne že by to byl homotangenťák. Fígl je v tom, že X0 je ve skutečnosti tajný agent s inflexní přezdívkou "starý dědek". Doufal, že by se přes Lopitala dostal až k samotnému velkému integrálnímu dealerovy. Na druhou stranu, našel v této partě zalíbení.. doufejme tedy, že zvítězí cyklometrická část jeho já a bude hledat možnost k povýšení na inflexní hodnost "stará bába", někde jinde.
Tj. pro dnešek vše.. možná se někteří budou ptát kdepa je ten nezvaný Pythagoras.. ale on byl opravdu nezvaný.. takže jsem ho do dnešní episodky neintegroval. Teste se na další díl, kde zjistíte pokračování Taylorova rozvoje mezi našimi hlavními hrdiny a další proměné..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Stara baba in England Stara baba in England | 10. září 2007 v 23:13 | Reagovat

no jo no, titul stara baba proste nemuze mit jen tak nekdo....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.