Co na srdci to na jazyku

30. června 2008 v 19:49 | Dr. Zajdovač |  povídky a plkání
Už to tu zase vázne, když sem zrovna moje velká maličkost nic nenapíše tak.. tak tu nic nepřibude.
Nějak sem si připomněl pořekadlo Co na srdci to na jazyku, tak si něco řekneme o obou těhle částech těla.Takže začnem jazykem. Jazyky máme různé, například mrtvé jazyky ( viz esperanto nebo jazyk mrtvého filuty) , dlouhé jazyky (viz. Žirafa, mravenečník nebo hladový filuta) , ošklivé jazyky ( třeba němčina nebo jazyk filuty), děravé jazyky ( piercing, mafiánský filuta prostřílený jak řešeto) nebo krásné jazyky (jazyk Zajdíkův).
Díky jazyku si můžeme vychutnat spoustu skvělých chutí a díky srdci můžemě žít a vychutnávat si vychutnávání spoustu skvělých chutí díky jazyku.
Na jazyku můžeme mít spoustu věcí, například vřed. Nejběznějším je afta, velká afta o prumeru vetsim nez 1 centimetr přetrvávají týdny až měsíce a hojí se zjizvením. To není nic příjemného, určitě příjemnější je mít na jazyku třeba jazyk cizí. Nejen kuřáci tam občas můžou objevit karcinom (nádor).
Na povrchu nalezneme téměř vždy (až na příklady skalpovaných jazyků, skalpované kmenem filutovičů) nitkovité papily, jemné výbežky, které povrchu jazyka dodávají charakteristickou drsnost (drsný jazyky mají kočky nebo přežvýkavci jako třeba bůůů krávy nebo taky drsný filutové). Na povrchu máme též, chuťové pohárky, které jsou citlivé na látky v roztoku, vyvolávající vjemy chuti. Chut je též ve vzájemném vztahu s čichem , takže potrava ve vysokém chladu ztrácí chuť. Od samého začátku lékařství byl jazyk používán jako ukazatel obecného zdraví.
Srdce je moc komplikovaný, takže ho nakonec vynecham, ale pokud si představíte cokoliv z toho co je na jazyku > na srdci, tak i bez lékařského vzdělání vám je asi jasný, že by vás čekala pomalá a bolestivá smrt.
Přeji hezký a den a slunce v srdci :-P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pan filuta pan filuta | 11. července 2008 v 19:55 | Reagovat

pche

2 Lalaj Lalaj | 24. srpna 2008 v 12:08 | Reagovat

Ha,sem fat husta,jeikoz jsem se nedavno dokopala po pul roce si zmensit piersing,konecne se to tolik neplete:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.